Tynk dekoracyjny z betonu architektonicznego 0
Tynk dekoracyjny z betonu architektonicznego

Ostatnimi czasy bardzo popularną opcją na uświetnienie wnętrz budynków jest zastosowanie efektów z betonu architektonicznego. W poprzednim artykule pisaliśmy o tym, dlaczego warto wybrać beton architektoniczny i wspomnieliśmy głównie o płytach z tego tworzywa. Tymczasem na rynku równie popularne stają się imitacje betonu architektonicznego. Dziś skupimy się na tynku dekoracyjnym z betonu architektonicznego.

Zapraszamy do czytania!

 

Ewolucja betonu

Niesamowite, że beton należy do tworzyw, które mocno w ostatnich latach ewoluował. Niegdyś kojarzono go jedynie z konstrukcjami i nikt nie pomyślałby, żeby zostawić w mieszkaniu, chociażby kawałek betonowej struktury. Tymczasem beton osiągnął rangę ekskluzywności i szlachetności jako materiał wykończeniowy. Beton wykorzystywany jest w nowoczesnej architekturze, która odznacza się prostotą z domieszką masywności. Stosowany jest do ogrodzeń, jako płyty okładzinowe, wykończenie ścian wewnętrznych jak i zewnętrznych. Występuje w różnych odcieniach szarości i nie tylko.

 

Beton architektoniczny, a tynk dekoracyjny z betonu architektonicznego

Pod terminem beton architektoniczny kryją się produkty wytwarzane z odpowiednich mieszanek, które odpowiadają za wysoką wytrzymałość produktów na warunki atmosferyczne typu mrozy, promieniowanie UV oraz na urazy mechaniczne typu zginanie, rozciąganie. Płyty z betonu architektonicznego mogą mieć różną fakturę, kształt i kolor. Minusem płyt jest to, że jest to dość drogi materiał oraz przez swoją wagę jest trudniejszy w montażu.

Z tego względu stworzono tynk dekoracyjny z betonu architektonicznego, który jest jego imitacją. Składa się z mieszaniny cementów, spoiw organicznych oraz naturalnych wypełniaczy. Wizualnie po nałożeniu wygląda bardzo podobnie do betonu. Tynk jest lekki, bardzo łatwy w aplikacji i dodatkowo po impregnacji nie jest podatny na urazy mechaniczne i warunki atmosferyczne.

Tynk dekoracyjny z betonu architektonicznego jest najczęściej stosowany wewnątrz budynku.W zestawieniu z drewnem doskonale się prezentuje, trafiając w gusta nawet najbardziej wymagającym gościom.

 

Jakie są możliwości wyboru tynku dekoracyjnego w Laminis?

W ofercie Laminis znajdziesz beton architektoniczny w postaci tynku dekoracyjnego o wadze 5 kg i 10 kg w kolorach szarym, ciemnoszarym i antracytowym. Każdy tynk wchodzi w skład zestawu, w którym znajduje się tynk, grunt szczepny oraz impregnat.

Zobacz pełną ofertę w naszym sklepie -> TYNK DEKORACYJNY OD LAMINIS

 

 

Jak nakładać tynk dekoracyjny z betonu architektonicznego?

Podłoże, na którym ma znaleźć się tynk dekoracyjny, powinno być czyste, zwarte i wolne od tłuszczów, czyli rekomendujemy usunięcie pozostałości farb czy nawet luźnych ziarenek piasku. Początkowo należy nałożyć grunt szczepny, aby utworzyć szorstką powierzchnię i poprawić w ten sposób przyczepność tynku. Czas na nałożenie tynku! Jak wiesz, możesz uzyskać różne powierzchnie jedną masą od gładkiej po porowatą. Różne struktury uzyskasz za pomocą nakładania pacą ze stali nierdzewnej, pacą wenecką lub fasadową, szczotkową, ryżową, czy nawet wałkiem malarskim. Oczekiwany efekt należy pozostawić co całkowitego wyschnięcia. Po upływie 24 h należy zaimpregnować powierzchnię dołączonym impregnatem. Takie działanie odpowiada za połysk i ochronę przed różnymi czynnikami.

Poniżej przedstawiamy Ci specjalnie przygotowany przez nas filmik instruktażowy, w którym pokazujemy jak samodzielnie nakładać tynk dekoracyjny.

 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu -> KONTAKT Z LAMINIS 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl