Zalety i wady tynków dekoracyjnych 0
Zalety i wady tynków dekoracyjnych

 

Jeśli czujesz, że Twoje mieszkanie zaczyna Cię nudzić, a wykończenie, na które zdecydowałeś się lata temu, jest monotonne. Przeczytaj ten artykuł. Może właśnie wykończenie ścian tynkiem dekoracyjnym jest dla Ciebie rozwiązaniem!

 

Zalety tynków dekoracyjnych

 

- Różnorodność w rodzajach tynku. Wyróżnia się kilka rodzajów tynków dekoracyjnych, a także możliwości ich aplikacji, dzięki czemu otrzymujemy różnorodne faktury na ścianach. Więcej na temat rodzajów tynków dekoracyjnych znajdziesz w naszym poprzednim artykule (sprawdź tutaj).

 

- Są wytrzymałe i odporne na zabrudzenia. Spokojnie możesz wykorzystać tynk dekoracyjny w miejscach najbardziej ruchliwych. Jest on odporny na zadrapania i zabrudzenia.

 

- Maskują ewentualne wady powierzchni. Struktura tynków pozwala na ukrycie niedoskonałości Twoich ścian. Dzięki temu, że tynk przyjmuje różną strukturę, maskuje on uszkodzenia powierzchni. Jeśli masz powierzchnię, w której widoczne są drobne pęknięcia czy plamy, możesz to zamaskować właśnie tynkiem dekoracyjnym.

 

- Możliwość aplikacji tynku na różnych rodzajach powierzchni.

 

- Łatwe w aplikacji. Poświęciliśmy na ten punkt osobny artykuł, aby jak najlepiej wytłumaczyć, w jaki prosty sposób możesz nałożyć tynk dekoracyjny. Na temat aplikacji tynków strukturalnych rozpisywaliśmy się w poprzednim artykule. Sprawdź artykuł "JAK POŁOŻYĆ TYNK DEKORACYJNY?"

- Możliwość nietuzinkowej aranżacji wnętrza. Tynki dekoracyjne mogą przypominać naturalne wykończenia jak np. trawertyn, piaskowiec, marmur, granit. Możesz także uzyskać efekt podobny do betonu oraz metalu. Decydując się na tynk dekoracyjny, otrzymujesz zawsze oryginalny efekt. Tekstura zazwyczaj się nie powtarza.

 

Tynk dekoracyjny szary z czarnymi pasami

Tynk dekoracyjny szary z czarnymi podziałami. Realizacja u zadowolonego klienta.

 

 

- Odporne na wilgoć. Tynki są wodoodporne, ale przepuszczają powietrze, dzięki temu możesz je położyć w miejscach najbardziej narażonych na wilgoć, np. w kuchni czy łazience.

 

 


 

 

 

Wady - Tynków strukturalnych

Tynki dekoracyjne są raczej wolne od wad jeśli są prawidłowo wykonane i położone. Dla niektórych cena może okazać się zbyt wysoka. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że wybierając produkt, decydujesz się na doskonałą jakość na najbliższe lata.  Jak już wspomnieliśmy wyżej, tynki są odporne na uszkodzenia, dają oryginalny efekt i nie musisz obawiać się wilgoci. Dla nas takie rozwiązanie to strzał w dziesiątkę!

Tynk dekoracyjny szary z czarnymi podziałami od Laminis

 Tynk dekoracyjny szary z czarnymi podziałami. Realizacja u zadowolonego klienta.

 

Sprawdź naszą ofertę w zakładce Sklep i skontaktuj się z nami!
Kontakt telefoniczny: +48 669076499
Kontakt mailowy: kontakt@laminis.pl 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl