Rodzaje tynków dekoracyjnych 0
Rodzaje tynków dekoracyjnych

 

Tynki dekoracyjne cieszą się coraz większą popularnością. Na ten fakt wpływa pewnie ich uniwersalność, wytrzymałość i duże pole możliwości aranżacji. Wyróżnia się kilka rodzajów tynków dekoracyjnych, a także możliwości ich aplikacji, dzięki czemu otrzymujemy różnorodne faktury na ścianach. 

  

Rodzaje tynków dekoracyjnych

 

  • strukturalne 

Dzięki tym tynkom możemy tworzyć określone przez nas wzory. Używamy do tego pędzli, szczotek, gąbek, pacy i tworzymy wyżłobienia i odciski, jakie sobie wybraliśmy. Dużą zaletą tego tynku jest możliwość zatarcia i fakturowania na nowo efektu jeśli pierwszy wyszedł niezadowalający. 

 

tynk dekoracyjny

Tynk dekoracyjny z naszego sklepu antracyt + złota farba .

 

 

  • zacierany

 

To nic innego jak struktura, która wytwarza się przez zacieranie, które tworzymy pacą z tworzywa sztucznego. Na gładkiej ścianie powstaje ziarnista fakturowana powierzchnia. Jest jednym z najczęściej wybieranych. 

 

  • ciągniony 

Ten tynk posiada ziarnisty wypełniacz. Efekt uzyskujemy poprzez zacieranie materiału pacą dowolnie (pionowo lub w poziomie). 

 

  • kamyczkowy / mozaikowy

 

Tynk ten posiada w sobie malutkie kamyczki w różnych kolorach, dzięki temu jest odporny na uszkodzenia i elastyczny. Najczęściej jest wykorzystywany w kuchniach, łazienkach, pomieszczeniach, w których jest możliwa para woda. 

 

  • stiuk

Chyba najbardziej charakterystyczny, ponieważ jest tynkiem ozdobnym pozwalającym stworzyć imitację np. marmurowej powłoki. Błyszczy się, a jego powierzchnia jest idealnie gładka. Niestety jest bardzo czasochłonny, ponieważ należy nałożyć co najmniej 4 warstwy tego tynku, aby uzyskać zadowalający efekt. 

 

tynk dekoracyjny

Remont wykonany przez naszą firmę. Więcej zdjęć znajdziesz tutaj. 

 

  • trawertyn 

Kolejny tynk, który może imitować tym razem porowatą skałę osadową. Jest wytrzymały i piękny efekt kamienia można zaobserwować już po pierwszej aplikacji. 

 

  • japoński / bawełniany

Po aplikacji może przypominać tapetę, a to za sprawą naturalnych włókien, jedwabiu, bawełny, które znajdują się w strukturze. Tworzy się go z suchej gotowej mieszanki, którą trzeba połączyć z wodą i pigmentami. 

 

Jakie tynki dekoracyjne oferuje Laminis?

 

W ofercie Laminis znajdziesz beton architektoniczny w postaci tynku dekoracyjnego o wadze 5 kg i 10 kg w kolorach szarym, ciemnoszarym i antracytowym. Tynki dekoracyjne od Laminis nadadzą niesamowitego akcentu Twoim wnętrzom. Struktura produktu pozwala na uzyskanie różnorodnych powierzchni od gładkich po porowate. Dodatkowo dla uświetnienia można zastosować złote pasy lub czarne, złote i srebrne wżery. Taki wystrój spodoba się nawet najbardziej wymagającym osobom. Każdy tynk wchodzi w skład zestawu, w którym znajduje się tynk, grunt szczepny oraz impregnat. Sprawdź naszą ofertę (kilknij tu) !

 

tynk dekoracyjny z pasami

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl