Jak położyć tynk dekoracyjny? 0
Jak położyć tynk dekoracyjny?

Z uwagi na wiele zapytań klientów, postanowiliśmy w jednym artykule, wytłumaczyć Wam najlepiej jak tylko potrafimy, jak dobrze i szybko nałożyć tynk dekoracyjny na ściany

 

Jak położyć tynk dekoracyjny?

 

Na początek, jak przy każdym remoncie radzimy zabezpieczyć cenne rzeczy, meble i podłogę folią. Następnie należy wyczyścić ściany z kurzu i zabrudzeń. Na przygotowaną już ścianę zaaplikuj podkład z piaskiem kwarcowym, który znajdziesz tutaj (kliknij link). Po odczekaniu 24 godzin, jeśli chcesz np. tynk z dodatkiem pasów (patrz zdjęcie), na wyschniętej ścianie pomaluj farbą, w miejscach, w których mają być utworzone pasy. Następnie naklej na nie taśmę tynkarską, aby je zabezpieczyć.

 

 

Przygotuj zgodnie z instrukcją (którą od nas otrzymasz) tynk. Nałóż go na ścianę za pomocą pacy. Rozprowadź go równomiernie w niewielkich fragmentach, bądź jeśli chcesz specjalny efekt jak na zdjęciu powyżej, wykonuj wżery cyklicznie, przyciskając pacę do ściany. Możesz także zacierać masę na ścianie kolistymi ruchami. Wszystko zależy jaki efekt chcesz osiągnąć. Odczekaj 15 minut i wygładź wżery za pomocą pacy. Po odczekaniu kolejnych 15 minut zerwij wcześniej nałożoną taśmę, aby uzyskać pasy. Nie zapomnij po 24 godzinach nałożyć na ścianę impregnat hybrydowy. Takie działanie odpowiada za połysk i ochronę przed różnymi czynnikami.

 

 

 

Gdzie najlepiej sprawdza się tynk dekoracyjny?

Tynk dekoracyjny możesz dopasować w zasadzie do każdej przestrzeni. Nasi klienci wykorzystują go w kuchniach, łazienkach, przedpokojach, a także salonach. Sprawdź nasz artykuł, w którym przedstawiamy rodzaje tynków (znajdziesz go tutaj) i dopasuj do własnych potrzeb.

 

 

Odwiedź nasz sklep już dziś!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl