Dekoracje z betonu architektonicznego 0
Dekoracje DIY z betonu architektonicznego

Dekoracje z betonu architektonicznego

Ostatnimi czasy beton architektoniczny cieszy się dużą popularnością przy wykańczaniu wnętrz. Wykorzystywany jest również do wykończeni elewacji oraz ogrodzeń. Można uzyskać go w formie tynku lub płyt w różnych odcieniach. Ostatnio popularne są również dodatki z betonu architektonicznego stanowiące elementy dekoracyjne. Nadają one nieco surowości jak i naturalizmu w aranżacji wnętrz. W jaki sposób wykonać kilka dekoracji z betonu architektonicznego? Czytaj dalej.

Dekoracje z betonu architektonicznego – co jest potrzebne?

Przed wykonaniem dekoracji należy zastanowić się, jaki przedmiot chcemy stworzyć? Bardzo pomocne okażą się wszelkiego rodzaju foremki, które mogą posłużyć jako formy do wykonania odlewu. Dla przykładu, chcąc wykonać świecznik będą potrzebne małe kubeczki, ale chcąc wykonać paterę, przyda się forma silikonowa. Aby wyjąć odlew z formy, można posłużyć się nożykiem lub nożyczkami. W celu wyrównania niedoskonałości, warto przygotować sobie papier ścierny o raczej drobnej gradacji.

Beton architektoniczny od Laminis – specyfikacja

 Aby wykonać dekoracje należy zaopatrzyć się w beton architektoniczny. Doskonałym materiałem do wykonania takich ozdób nadaje się tynk dekoracyjny. Struktura tynku pozwala na uzyskanie różnego rodzaju powierzchni, od porowatej do gładkiej. Ponadto występuje w kilku odcieniach: antracyt, ciemnoszary i szary. Dla uświnienia można zastosować pasy złote lub czarne, lub złote, czarne i srebrne wżery. W skład każdego tynku wchodzi tynk w postaci sypkiej, grunt szczepny oraz impregnat. Aby uzyskać doskonałą masę do wyrabiania dekoracji, należy starannie dozować każdy składnik, aby uzyskać odpowiednią konsystencję do wyrabiania różnych kształtów.

 

Donica z betonu architektonicznego

 

Jakie dekoracje z betonu architektonicznego można zrobić?

Beton to doskonałe tworzywo, które można dowolnie formować. Wiadomo, że aby uzyskać efekt końcowy, należy poczekać do dokładnego wyschnięcia produktu. Można tworzyć różne dekoracje, w tym:

  • Donice;
  • Miski dekoracyjne;
  • Patery;
  • Świeczniki;
  • Stożki na biżuterię;
  • Podkładki pod kubek;

Dodatkową rzeczą jaką można wykonać, to meble z betonu architektonicznego. W wolnym czasie nie próżnujemy i tworzymy różne rzeczy. Przykładem jest stolik kawowy czy biurka. Dla uświetnienia stosujemy do tego także żywicę. Już niedługo pokażemy Wam efekty naszej pracy. Obserwujcie nas na bieżąco!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl