Jak zrobić beton architektoniczny? 0
Jak zrobić beton architektoniczny?

Beton architektoniczny zyskuje na popularności. Wykorzystuję się go w architekturze wnętrz jak i w architekturze krajobrazu. Coraz częściej słyszy się o wykorzystywaniu betonu architektonicznego do dekoracji, w tym donice ozdobne, miski itp. Zatem jak zrobić taki beton architektoniczny? Poniżej przedstawiamy!

 

Czym jest beton architektoniczny?

 

Beton architektoniczny jest materiałem stosowanym we wzornictwie. Różni się on od zwykłego betonu, który stosowany jest bardziej w celach konstrukcyjnych. Beton architektoniczny jest o określonych warunkach, dzięki którym nie wymaga się stosowania dodatkowych farb, ani innego pokrycia. Jednakże, gdy stosuje się beton architektoniczny na zewnątrz, to warto zaimpregnować materiał, w celu niekorzystnego działania warunków zewnętrznych.

 

Jak zrobić beton architektoniczny? 

 

Jeśli jesteś osobą, której podoba się nowoczesny betonowy styl, chcesz posiadać w domu taką ścianę, to możesz zgłosić się do nas - wykonujemy gotowe płyty z betonu architektonicznego. Jednak beton architektoniczny możesz także zrobić samemu. Wystarczy mieć więcej czasu na realizację i działać zgodnie z poniższą instrukcją. Uzyskasz efekt jaki chcesz i gdzie chcesz ;) 

 

To do dzieła!

 

Imitacja z betonu architektonicznego

 

Chcąc uzyskać samodzielnie efekt betonu architektonicznego, zastosujemy tynk architektoniczny. Składa się on z mieszaniny cementów, spoiw organicznych oraz naturalnych wypełniaczy. Po nałożeniu na wyznaczone miejsce uzyskamy efekt bardzo zbliżony do betonu architektonicznego. Tynk generalnie jest lekki i łatwy w aplikacji. 

 

Zobacz pełną ofertę tynków od LAMINIS -> LINK

 

Instrukcja aplikacji tynku

 

Za pomocą pacy nałożymy tynk na ścianę. Aby dodatkowo uatrakcyjnić wygląd naszej ściany, wykonamy ciemny tynk ze złotymi wżerami. 

 

  1. Początkowo przygotuj sobie tynk, mieszając go zgodnie z instrukcją na opakowaniu. W zestawie masz tynk dekoracyjny, grunt szczepny i impregnat. 
  2. Na przygotowaną ścianę zaaplikuj podkład z piaskiem kwarcowym (grunt szczepny). 
  3. Wyschniętą ścianę pomaluj farbą dekoracyjną miejscach, w których mają być utworzone pas. 
  4. Na pomalowane ślady naklej taśmę tynkarską.
  5. Przygotowany zgodnie z instrukcją tynk nałóż na ścianę za pomocą pacy. Wżery wykonuj cyklicznie, przyciskając pacę do ściany. 
  6. W zależności od tego, jaką chcesz uzyskać strukturę czy porowatą, czy gładką, to po odczekaniu 15 minut wygładź wżery za pomocą pacy. 
  7. Po kolejnych 15 minutach zerwij wcześniej naklejoną taśmę w celu uzyskania efektu pasów. 
  8. Po upływie 24 H zaimpregnuj ścianę impregnatem hydrofobowym z zestawu i ciesz się nowoczesny, betonowym efektem. 

 

Żeby Ci to dokładnie zobrazować, przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie filmik instruktażowy.

Powodzenia! 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl