5 mitów na temat betonu 0
5 mitów na temat betonu

5 MITÓW NA TEMAT BETONU

Beton architektoniczny coraz bardziej zyskuje na popularności, ale niestety nadal krążą wokół niego plotki, które zniechęcają do decyzji zakupu. Nie możemy przejść obok tego obojętnie, więc dziś obalamy mity na temat betonu. 

 

Mit:

1. Beton się niszczy i kruszy 

Nie będziemy mydlić Wam oczu, że tak nie jest, bo sami na pewno widzieliście nie raz u kogoś okruchy przy ścianie. Możemy jednak zapewnić, że to na pewno nie były płyty od nas! Oczywiście, że w naszej branży istnieją producenci, którzy nie przywiązują wagi do jakości swoich produktów, ale są też takie firmy, jak nasza, które z dnia na dzień polepszają swoje produkty. Płyty betonowe od Laminis są odporne na czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne. Nasze produkty są wzbogacone o specjalne wzmacniacze oraz impregnaty.

 

2. Trudny w konserwacji

A co jeśli powiemy, że dobrze wyprodukowany beton nie podlega konserwacji? 

Jeśli chcesz zastosować płyty z betonu architektonicznego np. pod prysznic, to oczywiście  należy je zaimpregnować impregnatem hydrofobowym, aby nie wchłaniały wody. Natomiast płyty betonowe umieszczone na ścianach domu, mieszkania, czy też biura nie trzeba specjalnie konserwować. Raz na jakiś czas możesz je odświeżyć z kurzu zwilżoną szmatką, albo przemalować. Na szczęście na tej strukturze rzadko widoczne są plamy! 

 

3. Beton jest nudny

To nie beton jest nudny, tylko niektóre projekty są niedopracowane! Posiadamy płyty betonowe w różnych kolorach, dzięki czemu masz wiele możliwości, aby zaprojektować atrakcyjne wnętrze. Jesteśmy w firmie zgodni, że beton oddaje ponadczasowy charakter, elegancki wygląd, a w połączeniu z drewnem, szkłem czy kwiatami zyskuje jeszcze bardziej na wartości. 

 

drewno z betonem 

beton ze szkłem

 

4. Beton ma mało zastosowań

Mamy nadzieję, że poprzednie punkty zostały przeczytane dokładnie, bo już wcześniej wspomnieliśmy o zastosowaniu płyt betonowych na ścianach oraz pod prysznicem. Doskonale także sprawdzi się na elewacjach budynków, w ogrodach, tarasach, ogrodzeniach, posadzkach, a ostatnio stał się nawet hitem aranżacji wnętrz w postaci betonowych donicOstatni, ale nie mniej ważny mit.

 

5. Montaż płyt betonowych jest trudny

Jest z pewnością łatwiejszy niż układanie płytek wykonanych z materiałów ceramicznych. Jeśli to Cię wystarczająco nie przekonuje, to dodamy, że oprócz wielu wskazówek, jakie znajdziesz w sieci, możesz zlecić to firmom montażowym, albo nam! Czasami lepiej jest oddelegować zadanie i bez dodatkowych nerwów wrócić na gotowe. 

W razie gdybyś podjął się tego wyzwania, to przypominamy, że w naszym sklepie znajdziesz dedykowany klej montażowy (kliknij w link).

 

Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwiał wszystkie Twoje rozterki związane z betonem architektonicznym. Na wypadek, gdybyś miał jeszcze jakieś wątpliwości dotyczące naszych produktów, zostawiamy kontakt do nas.
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

Kontakt telefoniczny: +48 669076499

Kontakt mailowy: kontakt@laminis.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl